D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai

Nors kiekvieno skausmo slenkstis yra skirtingas, dažniausiai permanentinio makiažo metu jaučiamas tik nemalonus jausmas, o ne stiprus skausmas.  Procedūros metu minimaliai pažeidžiamas  viršutinis odos sluoksnis, taip pat naudojami nuskausminamieji, kurie sumažina nemalonius pojūčius. Atliekant antakių permanentinį makiažą dažniausiai nemalonių pojūčių visiškai nebūna. Lūpų bei akių vokų ilgalaikis makiažas kiek nemalonesni, tačiau taip pat labiau jaučiamas erzinantis kutenimas.

Permanentinio makiažo procedūra gali būti atliekama tik sveikam žmogui. Kitu atveju, būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

Permanentinio makiažo darytis negalima jei yra bent viena iš šių kontraindikacijų:

  •        Hemofilija

    ·         Infekcinės ligos

    ·         Ūminės ligos

    ·         Hepatitas A, B, C, D, E, F

    ·         Odos dėmės pigmentacijos srityje (pvz. egzema, karpos, melanomos)

    ·         ŽIV

    ·         Keloidų dariniai

    ·         Imuninės sistemos sutrikimai

    ·         Širdies ir kraujotakos sutrikimai

    ·         Alergija anestetikams

    ·         Konjuktyvitas (akių procedūrų atveju)

    ·         Po akių vokų plastinės operacijos praėjo mažiau nei 6 mėnesiai (akių procedūrų atveju)

    ·         Epilepsija

    ·         Nėštumas, žindymo laiktarpis

    ·         Diabetas II

    ·         Asmuo yra peveiktas vaistų ar alkoholio

    ·         Vartoja kraują skystinančius preparatus

    ·         Vartoja receptinius vaistus (būtina pasitarti su gydančiu daktaru)

    ·         Turi kraujo krešėjimo problemų

    ·         Nepilnamečiai asmenys be raštiško tėvų sutikimo

    ·         Turintys širdies ar kitų organų protezus ( reikalingas gydytojo leidimas)

Pigmentinių dėmių, karpų, spuogų, randų vietose permanentinis makiažas nėra atliekamas.

  • Prieš procedūrą patartina apskaičiuoti, kad jos data nesutaptų su menstruacijomis, priešingu atveju oda gali būti jautresnė
  • Prieš procedūrą nevartoti kavos, juodos arbatos, alkoholio
  • Tris dienas prieš procedūrą nevartoti vitamino C ar kitų kraują skystinančių preparatų. Prieš procedūrą nevartoti nuskausminamųjų.
  • Likus savaitei iki procedūros nesideginti saulėje bei soliariume
  • Jei atliekamas antakių permanentinis makiažas – likus savaitei iki jo nedažyti antakių cheminiais dažais, prieš procedūrą nepešioti, niekaip kitaip jų netvarkyti
  • Jei atliekamas akių vokų ilgalaikis makiažas – atvykti nusiėmus priaugintas blakstienas
  • Jei atliekamas lūpų ilgalaikis makiažas ir jums dažnai pasireiškia Herpes virusas (pūslelinė) – profilaktiškai 2-3 dienas prieš procedūrą, pasitarus su gydytoju, vartoti vaistus nuo Herpes (pūslelinės). 
  • Savaitę, arba kol nukris šašiukai, negalima lankytis pirtyse, baseinuose, soliariumuose
  • Ant pažeisto audinio nenaudoti kosmetikos, neplauti muilu, netepti makiažo priemonių
  • Jei permanentinis makiažas atliktas akims arba antakiams, cheminiu būdu plaukelius galima dažyti tik po 2 savaičių
  • Veido valymą atlikti ne anksčiau nei po savaitės
  • Saulės vonių procedūros tik po 3-4 savaičių
  • Atlikus akių permanentą, blakstienas priauginti galima ne anksčiau nei po 2 savaičių
  • Atlikus lūpų mikropigmentaciją, rekomenduojama profilaktiškai, pasitarus su gydytoju, vartoti vaistus nuo Herpes (pūslelinės). 

Praėjus dviem valandom po procedūros piešinį valyti vatos diskeliu suvilgytu vėsiame virintame vandenyje. Jei matoma besiskirianti limfa, galima valyti dvi dienas po procedūros, kas 2 valandas. Jei pradėjus formuotis šašeliui jaučiamas nemalonus sausumo, tempimo jausmas,  oda stipriai pleiskanoja, galima pigmentacijos vietą tepti plonu sluoksniu vitamino A+D. Susidariusio šašiuko negalima lupinėti, nukrapštyti, kasyti. Labai svarbu, kad jis pats savaime nukristų.

 

Po procedūros spalvos intensyvumas 3-4 dienų bėgyje yra 30-60proc. ryškesnis nei galutinis rezultatas. Į odą įvesti pigmentai stabilizuojasi per 7 dienas, tačiau dar gali kisti 1-3 mėnesių laikotarpyje. Taigi pamatyti galutinį rezultatą galima ne anksčiau nei po 3-4 savaičių.

Jei buvo atlikta tik viena procedūra, po kurios rezultatas atrodė geras, yra didelė tikimybė, jos gautas rezultatas nebus ilgalaikis. Todėl rekomenduojama po pirmosios procedūros atlikti korekciją. Korekcija atliekama ne anksčiau nei po 3 savaičių ir ne vėliau nei po 3 mėnesių. 

Makiažo ilgaamžiškumas sutrumpėja jei:

  • Dažnai deginamės. Dažų molekulę naikina infaraudonieji spinduliai (pirtys, UV lempos)
  • Oda šlifuojama mechaniškai
  • Jei organizmas silpnai toleruoja svetimkūnius

Antakiai keičia savo spalvą tik naudojant nekokybiškus pigmentus (dar blogiau – tatuiruotėms skirtus) arba netinkamai parenkant atspalvį, neatsižvelgiant į kliento odos pigmentaciją. Kokybiškai atliktas permanentinis makiažas su kokybiškomis priemonėmis laikui bėgant išbluks, nepakeitęs spalvos.

Visada, po bet kurios procedūros, praėjus 3-12 savaičių rekomenduoju atlikti korekciją. Ji reikalinga tam, kad:
1. Ilgalaikis makiažas išliktų ryškus ilgesnį laiką. Net jei viskas ir atrodo idealu, korekcija reikalinga tam, kad būtų įvestas dar vienas sluoksnis pigmento, kuris „užfiksuoja” darbą ir jis išlieka ilgiau.
2. Ilgalaikis makiažas būtų maksimaliai tolygus. Po pirmos procedūros normalu, kad pigmentas nepasiskirsto tobulai tolygiai, dėl ko kai kuriose vietose matomi prašviesėjimai
3. Jei reikia, būtų pakoreguota forma, spalva bei intensyvumas
4. Ilgalaikis makiažas atrodytų „užbaigtas”
 

Atlikti permanentinį makiažą yra daug skirtingų būdų. Forma, spalva bei intensyvumas visada parenkami individualiai, atsižvelgiant į klientės veido bruožus bei pageidavimus. Taigi pritaikyti kažką, tinkančio būtent Jums visada įmanoma. Prieš atliekant procedūrą yra nupiešiamas eskizas pieštuku ant Jūsų veido. Eskizą galima koreguoti tol, kol klientas bei meistras nusprendžia, kad tai – geriausias variantas.

Po antakių ilgalaikio makiažo procedūros antakiai bei kaktos sritis gali šiek tiek parausti. Jei tai netrukdo, į darbą galima eiti kad ir iš karto po procedūros. Kiek kitaip yra su lūpomis bei akių vokais. Šios dvi zonos procedūros metu visada patinsta: vienoms daugiau, kitoms mažiau. Lūpų patinimas dažniausiai pradeda slūgti poros valandų bėgyje, tačiau, jei organizmas jautresnis, šiek tiek patinusios gali būti 1-2 dienas po procedūros. Akių tinimas dažniausiai laikosi porą dienų, sekančios dienos ryte jis būna pats negražiausias. Esant jautresniam organizmui, tinimas gali laikytis ir apie 3 dienas. Dėl šių priežasčių, visada rekomenduoju po akių bei lūpų permanentinio makiažo procedūrų turėti bent vieną laisvą dieną.

Jei per artimiausius 1-2 metus planuojate atlikti akių vokų plastikos operaciją, ilgalaikio vokų makiažo darytis nepatartina. Patempiama oda operacijos metu gali stipriai iškreipti ilgalaikį voko makiažą.
Jei jums buvo atlikta vokų plastika, permanentinį akių vokų makiažą atlikti galima tik praėjus ne mažiau kaip pusei metų po operacijos. Dar geriau, jei praeina bent metai. Atliekant anksčiau, stipriai padidėja išsiliejusio permanentinio makiažo rizika.

Antakių ilgalaikiam makiažui grynas juodas pigmentas nėra naudojamas todėl, kad antakiams sugijus, įvesta spalva VISADA pašaltėja. Tai reiškia, kad juoda spalva iššaltėja iki labai negražios šaltai pilkšvos spalvos. Tokie antakiai jau iš karto sugijus atrodys labai nenatūraliai, o laikui bėgant spalva tik šaltės. Norint išgauti tamsius antakius yra naudojama tamsi ruda spalva, kuri sugijus nebeatrodo ruda, tačiau ir neturi šalto, negyvo atspalvio. Taip pat, reikia suprasti ir tai, kad ne visais atvejais ilgalaikis makiažas gali pakeisti dekoratyvinę kosmetiką. Norint išgauti labai ryškius, tamsius antakius, vis gi juos reikės papildomai pasidažyti.

Paprastai nerekomenduojama gerti kavos prieš permanentinio makiažo procedūrą dėl kelių priežasčių:

  • Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis: Kavoje yra kofeino, kuris yra stimuliatorius, galintis padidinti širdies susitraukimų dažnį ir kraujospūdį. Dėl šios sustiprėjusios fiziologinės būklės gali padidėti kraujotaka, o tai gali sukelti daugiau kraujavimo procedūros metu. Dėl gausaus kraujavimo technikui gali būti sunku pasiekti tikslių ir ilgalaikių rezultatų.
  • Jautrumas ir diskomfortas: žinoma, kad kofeinas padidina jautrumą, o padidėjus jautrumui atliekant permanentinio makiažo procedūrą, patirtis gali būti nemaloni. 
  • Padidėjusio patinimo galimybė: kofeinas gali prisidėti prie dehidratacijos, o dehidratacija gali padidinti patinimą. 
  • Anestetiko veiksmingumas: Permanentinio makiažo metu, siekiant sumažinti diskomfortą, naudojamas vietinis anestetikas. Kofeinas gali slopinti anestetiko veiksmingumą, todėl procedūra klientui tampa nemalonesnė.
  • Pirmą dieną po procedūros nusausinti drėgnu vatos tamponėliu (jei skiriasi limfa)
  • 5-7 dienas nešlapinti
  • Praėjus 3d. po procedūros pradėti tepti gijimą skatinantį kremą (BEPANTEN+)
  • Neliesti ir nešalinti susidariusių šašiukų
  • 2 savaites nesilankyti saunose, baseinuose
  • 3 savaites vengti tiesioginių saulės spindulių (soliariumo)
  • Po 2,5 – 3 mėn. meistro konsultacija ir procedūros kartojimas (jei reikalinga)

Praustis, plauti galvą po ilgalaikio makiažo procedūros tikrai GALIMA. Jei pažeista zona sušlampa, nieko blogo jai nenutinka. Svarbu nusiprausus odą švelniai, netrinant nusausinti.

Tačiau, NEREKOMENDUOJAMA dvi savaites po procedūros lankytis pirtyse, baseinuose, kadangi ką tik atliktas ilgalaikis makiažas nemėgsta karštos drėgmės, dėl jos gali sugyti netolygiai.

  • Po procedūros lūpos šiek tiek patins, dėl to nereikėtų po vizito turėti svarbių planų
  •  Keletą dienų prieš vizitą lūpas intensyviau drėkinti tam, kad vizito metu jos nebūtų išsausėjusios ar suskirdusios, taip jos gereiau pasisavins pigmentą
  • Nevartokite aspirino, ibuprofeno, vitamino C 48 valandas prieš procedūrą
  • Prieš procedūrą negerkite kavos
  • Jei dažnai sergate pūsleline, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku dėl profiltaktiško vaistų nuo pūslelinės vartojimo
ilgalaikio makiažo procedūra -
Puiki dovana bet kuriai progai!
lt_LTLT